Na tropie skarbów

Coraz częściej można spotkać się z filozofią, że lepiej jest zainwestować w jedną dobrą jakościowo rzecz, niż w pięć pięknych, ale źle wykonanych. Oczywiście, to ma swoje uzasadnienie. Przecież takie ubrania posłużą nam o wiele dłużej. Jednak, warto mieć na uwadze, że istnieją miejsca, gdzie takie perełki można kupić w zasadzie za grosze. Mowa tu o second handach. Lumpeksy oferują naprawdę dobrej jakości ubrania dostępne już za kilka złotych. Co prawda, każdy sklep ma własną wycenę, ale są one z pewnością dużo bardziej opłacalne niż przyjęte w sklepach firmowych. O tym czy łatwo, czy trudno upolować prawdziwy skarb wśród taniej odzieży ciężko zdecydować. Tego po prostu trzeba się nauczyć. Jeśli jednak zapamiętasz na co najbardziej zwracać uwagę, odnajdziesz się również w nowo powstałych dyskontach. A dzięki temu i Ty możesz mieć w swojej szafie porządne ubrania.

Złote zasady
Istnieje kilka uniwersalnych zasad, którymi warto kierować się podczas zakupów. Spokojnie, to nic wymagającego, przestrzegając ich nadal możesz czerpać radość z wyszukiwania ubrań pośród wieszaków.
Sprawdzaj metki. Niekoniecznie musisz sugerować się markami; wiele niespopularyzowanych firm także oferuje ubrania wykonane z dobrych surowców. Zwracaj raczej uwagę na skład, to on decyduje czy dana rzecz jest warta swojej ceny. Niestety, wiele sieciówek oferuje ubrania uszyte ze sztucznych tkanin; oto kolejna przewaga second handów.
Przyglądaj się uważnie. Czasem zdarza się, że ubrania dostępne w lumpeksach są zniszczone. Warto mieć oczy szeroko otwarte i dokładnie sprawdzać, czy rzecz, którą zamierzamy nabyć nie jest przypadkiem rozpruta lub poplamiona tak, że nie sposób tego odwrócić.
Bądź otwarta.  Podczas zakupów w lumpeksach nie warto nastawiać się na zakup konkretnej rzeczy. Postanowienie kupna płaszcza jest jak najbardziej w porządku, ale nastawienie się na dany model lub markę może doprowadzić do rozczarowania. Największe perełki znajduje się najczęściej przypadkiem, wcale nie planując zakupu.
Odwiedzaj systematycznie. Najlepiej oczywiście odwiedzać second handy w dzień dostawy, co jednak nie oznacza, że pod koniec tygodnia niczego nie uda ci się wyszperać. Można rzec, że jest to zależne od szczęścia, ale z pewnością czujne oko także odgrywa tu istotną rolę. 
Uzbrój się w cierpliwość! Nie tylko podczas zakupów w taniej odzieży warto pozostać cierpliwą. Czasem trzeba przeszukać każdy wieszak, dokładnie sprawdzić i przymierzyć wiele ubrań, zanim znajdzie się tę niezwykłą perełkę, która wynagrodzi nam długi czas poszukiwań. Bywa i tak, że po kilku godzinach wychodzimy z pustymi rękami. Cały urok second handów polega na ich nieprzewidywalności. 
Marynarka/Blazer - Vintage
Sweter/Sweater - Peter Hahn
Spodnie/Trousers - H&M
Buty/Shoes - Moda i Ty

1 comment:

Powered by Blogger.