Czy jesteś świadoma swojego stylu?

Niezależnie od tego, czy interesujesz się modą z pewnością masz swój własny styl. Wcale nie chodzi tu o świadome podążanie za trendami, jak rozumieją to fashionistki, ale o to jak ubierasz się na co dzień, po co sięgasz w pierwszej kolejności, często bez większego zastanowienia. Ten styl w ogóle nie musi być powiązany z modą. Na efekt końcowy wpływa wiele czynników, między innym to w jakim środowisku się obracamy oraz okoliczności, do których się dostosowujemy. Oczywiście, zmienia się on wraz z czasem – inaczej przecież ubieramy się jako nastolatki, a inaczej jako dorosłe, pracujące kobiety. Mimo wszystko, świadomość własnych preferencji, które nazywamy stylem może okazać się przydatna.

„Stylowy” nie znaczy „modny”? 
Najpierw warto zadać sobie proste pytanie – czy „stylowy”  oznacza to samo co „modny”? Oczywiście, że nie. „Stylowy”, czyli dopasowany, spójny, odpowiedni do okoliczności. Jak najbardziej, można pod to podpiąć modę, nie trzeba jednak czynić z niej priorytetu. Nie ma jednej definicji stylu, dla różnych osób będzie ona inna, nawet jeśli niektóre elementy będą się pokrywały. Możesz lubić koszule tak samo jak Twoja znajoma, ale już ich wzór, czy sposób noszenia będzie inny. Zawsze znajdzie się jakiś szczegół (chociaż najmniejszy), który nada Ci indywidualności; nie ma przecież osób w stu procentach identycznych.
Zaczynamy poszukiwania
Preferencje w ubiorze w dużej mierze wynikają z nieświadomości. Teraz zastanów się, jak często nosisz t-shirty? Jeśli masz kilka różnych modeli w swojej szafie i sięgasz po nie naprawdę często, wpisują się one w Twój styl. Podobnie jest z innym elementami garderoby. Nasz gust doskonale odwzorowują zestawy „go-to”, czyli pewniaki wybierane na różne okazje. Oczywiście, to że w Twoim stylu są koszulki z krótkim rękawkiem, nie oznacza, że nosisz tylko to. Absolutnie nie. Czasem jednak warto zastanowić się nad najczęstszymi wyborami i mieć je na uwadze, szczególnie podczas zakupów – to pomoże Ci uniknąć wydawania sporych kwot na rzeczy, które założysz nie więcej niż jeden raz. Kiedy już przyjrzysz się zawartości swojej szafy łatwiej będzie Ci stworzyć nowe połączenia. Dzięki temu uda Ci się uniknąć nudy, a posiadane już ubrania dłużej będą Ci się wydawać ciekawe.
Co da Ci świadomość swojego stylu?
Przede wszystkim pomoże Ci zbudować spójny wizerunek. Nie oszukujmy się, ludzie są wzrokowcami. Jeśli będziesz pojawiać się w pracy w wyważonych, pasujących do siebie (ale nie identycznych) strojach z pewnością stworzysz wrażenie osoby profesjonalnej, dbającej o każdy szczegół, nie tylko w wyglądzie, lecz także w życiu. 
Drugą zaletą świadomości swojego stylu jest pewność siebie. Jeśli wiesz  w czym czujesz się dobrze i decydujesz się wkładać na siebie właśnie te rzeczy, jest to jednoznaczne z lepszym samopoczuciem. Przestajesz być „szarą myszką”, dzięki czemu ludzie lepiej Cię odbierają. 
Jednocześnie, znając swoje preferencje możesz wybrać rzeczy korzystne zarówno dla Twojej urody, jak i samopoczucia. Świadomość stylu pomoże Ci wywrzeć na innych takie wrażenie, na jakim Ci zależy. Możesz pokazać kim jesteś i co lubisz nie używając słów – niech ubrania mówią za Ciebie.

Czapka/Cap - Auchan
T-shirt - Sinsay
Szorty/Shorts - Second Hand 
Buty/Shoes - H&M

3 comments:

  1. I all the time used to study paragraph in news
    papers butt now as I am a user of internet so
    from now I amm uing net for articles, thanks to web.

    ReplyDelete
  2. I ggo to see daily a few wweb pages and sites to read articles, but thhis website gives quality based writing.

    ReplyDelete

Powered by Blogger.