Jak nosić ciemne barwy, aby wyglądać ciekawie?

Szarość, czerń, brąz, granat… Czy wszystkie ciemne barwy muszą kojarzyć się ponuro? Czy, aby na pewno wyrażają tylko i wyłącznie smutek, złość, ewentualnie nieśmiałość? Jeśli do tej pory tak uważałaś, zastanów się. Jak często do swoich strojów dobierasz czarne dodatki?  I jak często ubierasz się tak do pracy, aby nie wzbudzić niczyjej niechęci? Ciemne kolory wydają się być tymi najbezpieczniejszymi i najbardziej uniwersalnymi. Czy są nudne? Nie. Jeśli odpowiednio się z nimi pobawisz.

Wszystko na raz
Do odważnych świat należy. Spróbuj połączyć ze sobą czerń i szarość lub granat. Wbrew pozorom mogą one nadać bardziej wyrafinowanego charakteru niejednemu połączeniu. Szary dodatkowo rozjaśni ciemniejsze odcienie, nadal pozostając w granicach bezpieczeństwa. Wspomniane barwy są najczęściej spotykane w różnego rodzaju dress code’ach. Bawiąc się nimi możesz uzyskać wyjątkowo ciekawy efekt bez zbędnych problemów. Odrobina kreatywności i chociaż nie rezygnujesz z profesjonalizmu w ubiorze przykuwasz spojrzenia wszystkich swoim wyczuciem smaku. Podobne urozmaicenie może dać brąz. Z pewnością wyróżni się na tle czarnego swetra, czy spódnicy. Czujesz, że dwa kolory to dla Ciebie za mało? Dodaj trzeci. Szarość połączona z czernią i brązem lub granatem też może wyglądać ciekawie. 
Klucz do sukcesu
Dodatki otworzą Ci drzwi do wielkiego świata mody. Ubrania utrzymane w ponurych tonacjach zestaw z przyciągającą wzrok apaszką lub subtelną biżuterią, która nada całości delikatności. Najprostszym sposobem, aby uatrakcyjnić tego typu stroje jest zdecydowanie się na akcent kolorystyczny. Wspomniana chustka, torebka lub okulary przeciwsłoneczne będą doskonałym pomysłem. Dobierz je według osobistych upodobań. Warto zaznaczyć, że takim „rozjaśniającym” elementem może być cokolwiek w innym zachowawczym kolorze – beżu. On także wyróżni się wśród ciemnej sukienki i kryjących rajstop, jednak nadal będzie to ubiór zgodny z zasadami obowiązującymi w większości branż. Postaraj się także, aby Twój makijaż nie wydawał się zbyt ciężki. Mocno podkreślone oczy mogą zaburzyć proporcje i sprawić, że będziesz wyglądać nieprzyjemnie. Lepiej spróbuj użyć kolorowych cieni (oczywiście w granicach rozsądku) lub pomadki – czerwień doda Ci wytworności, ale w tego typu zestawieniach równie dobrze wypadną odcienie cieliste (tak zwane „nude”) lub delikatny róż. Pamiętaj, że za całokształt odpowiadają wszystkie, nawet najdrobniejsze i z pozoru nieistotne elementy. Także Twój uśmiech odgrywa tutaj znaczącą rolę. 😊
Kaszkiet/Baker boy cap - Second Hand
Sweter/Sweater - Tommy Hilfiger
Spodnie/Pants - Pieces Accesories
Buty/Shoes - Second Hand 

1 comment:

Powered by Blogger.