Jak dobierać dodatki do stroju?

Dobrze skomponowana garderoba to klucz do sukcesu, kiedy chodzi o dobór stroju. Wszyscy wiemy o tym, że istnieją klasyki, które bez względu na sezonowe trendy prezentują się genialnie. Dobierając do takich ubrań odpowiednie dodatki możemy nadać im zupełnie nowego i nieprzewidywalnego charakteru. Akcesoria mają też inną zaletę – nawet jeśli zakryjesz całość stroju płaszczem masz szansę wyglądać modnie. Nie musisz obawiać się, że biała koszula i czarna spódnica będą wyglądać sztampowo, jeśli skupisz się na szczegółach takich jak biżuteria, torebka, czy kształt okularów przeciwsłonecznych. To one nadadzą Twojemu strojowi „tego czegoś”, czego przecież szukasz. Tylko jak dobrać dodatki tak, aby nie wyszło zbyt ciężko?
 
Umiar ma wielką siłę
Przede wszystkim, warto jest zachować odpowiednie proporcje. Nikt nie chce przecież obwieszać się od góry do dołu niezliczoną ilością akcesoriów. To nigdy nie wygląda korzystnie. Dobrze jest zastanowić się, które z dodatków najbardziej pasują do danego stroju. Może to być biżuteria, albo kapelusz i rękawiczki. Czasem te elementy łączą się ze sobą w spójną całość. Jeśli jednak nie posiadasz umiejętności miksowania ze sobą różnorodności,  postaw na jeden trend. W tym sezonie furorę robią nakrycia głowy – kaszkiety i berety – oraz torby wielkości XXL lub… XXS, czyli takie ledwo mieszczące w sobie szminkę do ust. Kobieta niemal zawsze zabiera ze sobą torebkę, dlatego warto poświęcić jej szczególną uwagę. I w ten sposób mamy już jedno modne akcesorium wplecione w strój. Nakrycie głowy może z kolei okazać się równie praktyczne, zwłaszcza jesienią i zimą. Mówi się, że „troje to już tłok”, dlatego jeśli nie czujesz się pewnie – stwórz mocną parę. 
Spójność daje szansę
Każdy strój, aby prezentował się dobrze musi być spójny. Jeśli decydujesz się na pierścionek i naszyjnik – niech będą do siebie w jakiś sposób podobne (ten sam kształt lub barwa). Jeżeli z kolei sięgasz po czapkę i rękawiczki – warto wybrać komplet. Oczywiście, wszelkie akcenty kolorystyczne są jak najbardziej dozwolone, najlepiej jednak ograniczyć się do jednego, góra dwóch odcieni.  Takie szczegóły jak kolor, faktura, wzór odgrywają wyraźną rolę w doborze stroju, na który składają się także dodatki. Mogą one stworzyć ogromną różnicę przy efekcie końcowym. Nawet jeśli zdecydujesz się na kontrasty, pamiętaj, aby te elementy, które mają się wyróżniać pasowały do siebie.
Pozory mylą
Czasem to, co wydawało nam się całkowicie niedopasowane tworzy dobrze zgraną układankę. Dlatego najrozsądniej jest eksperymentować, dobierać do siebie dodatki „z różnych światów”  i sprawdzać na własnej skórze, czy to ma szansę się sprawdzić. Moda jest tylko sugestią, co z nią zrobisz zależy od Ciebie. Nie bój się nowości i własnej kreatywności – to dobra droga w kierunku własnego stylu. Pamiętaj, że pasują do siebie różne kolory, a nie tylko zbliżone odcienie. Tak samo mają się sprawy, jeżeli wziąć pod uwagę materiały. W kompletowaniu stroju największą zaletą staje się… dowolność. To ona określa co jest w czyimś guście, a co nie. 
Kaszkiet/Baker boy cap - Second Hand
Płaszcz/Coat - H&M
Spodnie/Pants - H&M
Torebka/Handbag - Vintage Dolce & Gabbana
Buty/Shoes - Moda i Ty

5 comments:

 1. Jakie ty masz cudowne włosy zazdroszcze :)

  Buziaki:*
  WWW.KARYN.PL

  ReplyDelete
 2. Love the entire look!

  xx
  Mónica Sors
  MES VOYAGES À PARIS
  NEW POST: MES VOYAGES A PARIS

  ReplyDelete
 3. Aww, girl, your hat and coat fit so perfectly to you!!

  XX from Germany
  Jecky
  Want Get Repeat

  ReplyDelete
 4. Hej! Świetny post,wyglądasz cudownie :)

  obserwuje i zapraszam do mnie :
  milentry-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. You look so pretty! and I love your curly hair with the lovely hat!

  xo from Seattle,
  AikA❤︎

  ★BLOG★
  ★INSTAGRAM★
  ★FACEBOOK★

  ReplyDelete

Powered by Blogger.