Jak łączyć trendy, aby zgrały się w całość?

Już jeden modny dodatek zmienia całokształt stroju. Nieważne, czy postawisz na nakrycie głowy, buty, czy wzór – wybór zależy tylko i wyłącznie od Twoich osobistych upodobań. Zdarza się i to bardzo często, że mamy ochotę poszaleć . I słusznie. Idąc za przykładem Diany Vreeland zadajmy sobie pytanie „Dlaczego by nie…?”, w tym wypadku – „dlaczego by nie połączyć kilku trendów razem?”. Moda w dzisiejszych czasach daje nam pełną dowolność. Coraz częściej możemy przełamywać sztywne dress code’y, o codziennych strojach nie trzeba już chyba nawet wspominać. Tylko jak łączyć różne hity, aby żaden z nich nie zdominował reszty? Spokojnie, to da się zrobić.

Klasyki i trendy
Przede wszystkim, warto jest zbudować dobrą bazę garderoby składającą się z ponadczasowych klasyków. Biała koszula, cygaretki i klasyczne szpilki nigdy nie wyjdą z mody. Dobierz do nich dodatki znajdujące się na topie – co wybierzesz zależy od Ciebie. Wybór jest ogromny. Możesz pobawić się fakturą, kształtem, wielkością, niemalże każdym poszczególnym detalem. Chcesz zmienić styl zestawu ze smart casual na bardziej przystosowany do wyjścia ze znajomymi? Zmień cygaretki na winylowe spodnie, dobierz kowbojki lub skarpetkowe botki i kaszkiet. Nie bój się bawić modą – to ona istnieje dla ludzi, nie ludzie dla niej. 
Spójność kolorystyczna/wzorów
Charakter stroju może być poniekąd skrajny, kontrastowy. Ale spójność musi być zachowana, aby to wszystko dobrze się prezentowało. Najprościej jest postawić na ten sam kolor. Czarny beret, czarna torba, do tego buty i pasek w tym samym odcieniu. Od razu całość wydaje się być bardziej zgrana. Można też postawić na odpowiednio skompletowane wzory, jednak tutaj trzeba zachować większą dozę ostrożności. W tym przypadku  najłatwiejszym rozwiązaniem wydają się komplety. Chcesz umieścić w swoim stroju najmodniejszą obecnie kratę? Może sięgniesz po garnitur? Do tego popularne nakrycie głowy, biżuteria i już! W takim stroju możesz wybrać się nawet do pracy. Jeśli jednak sięgniesz po marynarkę oversize, całość nabierze nieco bardziej ekstrawaganckiego stylu. 
Opcja dla przezornych
Boisz się, że popełnisz modową gafę? Jest jedno proste rozwiązanie, które nigdy nie zawodzi: zdecyduj się na jeden styl. Nieistotne jaki preferujesz. Sportowy, elegancki, klasyczny… Teraz w modzie jest w zasadzie każdy z nich. Wybierając jeden konkretny motyw swojego stroju zmniejszysz do minimum możliwość porażki. Oczywiście, wszyscy zachwycamy się genialnym wyczuciem osób, które w doskonały sposób łączą kontrasty. Nie od razu jednak Rzym zbudowano. Stawiając małe kroczki także możesz zajść daleko i mieć szansę zachwycić przechodniów podczas jesiennego spaceru. Na co dzień najlepiej jest skupić się na jednym stylu – skrajności nie są akceptowane wszędzie. Przykładem, gdzie trzeba stosować się do pewnych zasad jest praca lub szkoła. Tam niestety nie wszystko jest dozwolone, ale to wcale nie oznacza, że nie możesz ubrać się modnie! Pamiętaj, że całość tworzą także detale. I to właśnie na nich warto skupić uwagę. One naprawdę mają wielką siłę.
Beret - Rosegal
Płaszcz/Coat - Jane Norman
Buzka/Top - DKNY Jeans
Spodnie/Pants - Liu Jo
Pasek/Belt - Rosegal
Torebka/Handbag - by Jemioł
Buty/Shoes - Moda i Ty

1 comment:

Powered by Blogger.