Szczegóły tworzą całość

Wszystko dopięte na ostatni guzik: koszula idealnie włożona w spodnie, buty i torebka w tym samym kolorze, opaska we włosach idealnie komponuje się z resztą stroju… Jednak czegoś wciąż brak. Spoglądasz na zdjęcia ikon mody i widzisz, że coś jest chyba nie tak. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się takie jak u Ciebie – ta sama fryzura, ubrania podobne, ten sam rodzaj obuwia. Przyjrzyj się jednak szczegółom. Wywinięty pasek? Lekko rozpięta koszula? Wbrew pozorom, takie szczegóły są istotne. Potrafią zmienić cały charakter stroju i to jak ludzie będą Cię odbierać. Przecież liczy się pierwsze wrażenie…
Sekretna siła
Aby odpowiednio skompletować strój nie wystarczy połączyć topu i spodni lub dwóch współgrających ze sobą kolorów. Trzeba jeszcze zadbać o szczegóły. I to nawet te najmniejsze. To czy daszek czapki znajduje się z przodu, albo marynarka jest odpięta ma ogromne znaczenie. W zależności od okoliczności możesz dzięki temu zmienić charakter zestawu, na który się zdecydujesz. Jeśli połączysz ze sobą białą koszulę i dżinsy, to zależnie od tego, jak „uformujesz” całość, ludzie mijający Cię na ulicy zaczną Cię inaczej odbierać. Jeśli koszulę dopniesz od góry do dołu i wepchniesz ją w spodnie będziesz wyglądać bardziej poważnie, profesjonalnie. Jednak wystarczy, że rozepniesz jeden lub dwa guziki znajdujące się przy kołnierzu, rękawy podwiniesz za nadgarstki, a strój nabiera luźniejszego charakteru. I Ty także wydajesz się bardziej wyluzowana.
Nowe życie
Pewnie posiadasz w swojej garderobie chociaż jedną rzecz, którą już się znudziłaś, ale nadal jest w tak dobrym stanie, że żal się jej pozbyć. Niezależnie od tego co to jest możesz spróbować nadać temu nowe życie. Wcale nie musisz bawić się w krawcową, wystarczy odrobina wyobraźni i inspiracji modą uliczną. Zwiąż supełek na koszulce, podwiń nogawki dżinsów, a swoją ulubioną bluzę zostaw lekko rozpiętą, tak, aby zaprezentować światu bluzkę założoną pod spodem.. Do tych zmian nie potrzeba żadnego talentu, wystarczy wyobraźnia. A tę przecież można łatwo rozbudzić – inspiracje czekają właściwie wszędzie.
Ty także się liczysz!
Zapamiętaj to sobie – to na jaką fryzurę się decydujesz, jaki makijaż masz na sobie lub jak malujesz paznokcie także ma znaczenie. Te z pozoru błahe sprawy także wplatają się w strój. Jeśli do sukienki w klimacie boho spleciesz włosy w warkocz będziesz wydawać się bardziej autentyczna niż w eleganckim uczesaniu. Przyjrzyj się fotografiom znanych fashionistek – zadbały o każdy szczegół. Oczywiście, możesz zdecydować się na neutralny makijaż i kolor paznokci – z pewnością będą pasowały do większości ubrań, jednak ważne jest, aby wszystko było schludnie wykonane. Zadbana kobieta zawsze prezentuje się lepiej. Nie musisz mieć drogich ubrań, czy kosmetyków, to kwestia drugorzędna. Ważne jest to, czy dobrze czujesz się we własnej skórze, wtedy wyglądasz najkorzystniej.
T-shirt - Moodo
Szorty/Shorts - H&M

No comments:

Powered by Blogger.