Proste sztuczki, dzięki którym możesz... wyglądać lepiej

Po raz kolejny przeszukujesz Internet z nadzieją, że uda Ci się znaleźć inspirację… Widzisz jedną, dwie, może więcej ciekawych fotografii, na których panie są mniej lub bardziej wystylizowane. Okazuje się jednak, że w Twoim przypadku, zestaw nie wpływa korzystnie na aparycję… Z rezygnacją w oczach przebierasz się w stare znoszone swetrzysko i godzisz się z losem niemodnej… Niesłusznie. Czasem wystarczy parę prostych trików, a będziesz wyglądać naprawdę zjawiskowo. Twoja figura, talia, nogi zmienią się w oczach. Bez żadnych cudownych diet uzyskasz sylwetkę klepsydry, jednocześnie prezentując się jakbyś dopiero co spotkała się ze stylistą. Wystarczy chwila uwagi poświęconej szczegółom, a w rezultacie możesz olśnić wszystkie napotkane osoby. Do dzieła!

Szyja i dekolt
Dekolt w serek lub niedopięty kołnierz koszuli wydają Ci się wulgarne? Nic bardziej mylnego! Wcale nie chodzi o nadmierne odsłanianie atutów… Wprost przeciwnie, pokaż jedynie szyję i obojczyki. W ten sposób optycznie uda Ci się ją wydłużyć, dodając przy tym zmysłowości. Odsłonięcie odrobiny ciała ma też inną zaletę – odwróci uwagę od wielkiego biustu. Brzmi paradoksalnie? Wbrew pozorom, to właśnie zabudowany dekolt podkreśla duże piersi, mogąc czasem zaszkodzić im pod względem wizualnym…  Bądź ostrożna również przy wyborze bluzek z nadrukami – te umieszczone dokładnie na wysokości piersi także przykuwają do nich uwagę. Niech  budowanie proporcji stanie się Twoją tajną bronią.
Talia i nogi
Istnieje kilka sztuczek, które poprawią ich wygląd. Co ciekawe, mogą one iść ze sobą w parze. Jeśli chcesz podkreślić wcięcie w talii, a zarazem wydłużyć nogi, zaprzyjaźnij się ze spodniami z wysokim stanem. Pamiętaj, aby przynajmniej część bluzki upchnąć do środka, to dodatkowo Ci pomoże. Wysoki stan ma też inną zaletę – tuszuje wylewające się boczki. A teraz pojedynczo. Talię najłatwiej podkreślić jest… paskiem. Oczywiste? A co powiesz na zmieniający się w miejscu wcięcia wzór lub kolor? To także tworzy podobną iluzję. Kolejnym Twoim sprzymierzeńcem staną się taliowane marynarki, które dają efekty nawet jeśli nie masz idealnej figury. Natomiast najłatwiejszym sposobem na wydłużenie nóg jest noszenie butów w kolorze cielistym lub odpowiadającym barwie rajstop. Dobrze sprawdzą się także buty z czubkiem w szpic. Uwaga! Niestety, takie obuwie optycznie powiększa stopy! Jeśli jednak preferujesz spodnie, także istnieje dla Ciebie rozwiązanie… Podwiń nogawki tak, aby pokazać kostki. Tu także trzeba pozostać czujną – spodnie odsłaniające łydkę (tak zwane rybaczki) działają w tym wypadku na naszą niekorzyść. 
Koszula/Shirt - Tommy Hilfiger
Spodnie/Trousers - New Yorker
Buty/Shoes - Carrefour 

1 comment:

  1. I love the color of this shirt!
    www.kmeetsstyle.com

    ReplyDelete

Powered by Blogger.