Jak wpleść modę do własnego stylu?

Dzień po dniu coraz bliżej nam do kalendarzowej jesieni. Wraz z nią nadejdzie nowy sezon w modzie. To doskonały moment, aby powoli ponownie zacząć kompletować garderobę. Chociaż to wydaje się łatwe, nie tak prosto jest wpleść najgorętsze trendy do swojego codziennego stroju. Trzeba mieć w pamięci odpowiednie proporcje; trochę przedobrzysz, a cały strój zamiast spójności nabierze komicznego wyrazu. Nikt nie chce przecież stać się „ofiarą mody”. 

Dobra baza to podstawa!
Ubrania w pełni uniwersalne, pozbawione zbędnych ozdobników pomogą Ci bez niepotrzebnych problemów wpleść modę do swojej codzienności. Nieważne jakie preferujesz kolory czy kroje, rzeczy, które można łączyć na różne sposoby zawsze się sprawdzą. Możesz na przykład do prostego t-shirtu  i klasycznych dżinsów dodać popularną ostatnimi czasy marynarkę z poduszkami na ramionach. Jeśli nie czujesz się pewnie spróbuj poeksperymentować z biżuterią lub dodatkami – do prostego zestawu dodaj motyw koła, a od razu całość  nabierze modnego wyrazu. 
Baw się modą
Moda to zabawa, oraz sztuka doboru elementów, które do nas pasują. Oznacza to, że nie musisz na siłę przenosić wszystkich trendów do swojej szafy. Eksperymentuj, łącz różne ubrania i dodatki, aby na końcu zdecydować, co naprawdę Ci odpowiada. Moda nie jest obowiązkiem. Nawet jeśli wszyscy Twoi znajomi noszą jakąś modną ozdobę, Ty wcale nie musisz tego robić. Po prostu poszukaj, na pewno znajdziesz coś dla siebie. To właśnie ta autentyczność w korzystaniu z nowinek odzieżowych sprawia, że wyglądamy korzystnie. Otwórz oczy szeroko i przyjrzyj się sklepowym witrynom, wybór jest ogromny. Pokaż siebie dzięki ubiorowi i nie bój się błędów – każdy je popełnia. Nie warto ulegać owczemu pędowi, to jedna z cech charakteryzujących „ofiary mody”. Traktuj modę jako sugestię, a szansa na to, że zabłądzisz zmaleje. Szukaj inspiracji, ale nie zapominaj o własnych preferencjach. To Ty jesteś najważniejsza i to Ty masz czuć się dobrze w tym co nosisz. Oczywiście, czasem dress code wymaga od nas ustępstw, ale nawet te zasady można ograć po swojemu. Wszystko zależy od wyobraźni.
Bluzka/Top - Chińskie Centrum Handlowe/Chinese store
Spodnie/Trousers - New Yorker
Torebka/Handbag - Vintage Chanel
Buty/Shoes - H&M 

No comments:

Powered by Blogger.