Spójny strój? To proste!

Spójny, przemyślany wizerunek pomaga nam w wielu sytuacjach. Nie tylko sprawia, że ludzie lepiej odbierają nas na co dzień, lecz także pomaga nam wyglądać bardziej profesjonalnie, kiedy wymaga tego sytuacja. Na nasz wygląd składa się wiele czynników – makijaż lub jego brak, fryzura, mimika, mowa ciała, ale także ubiór oraz – uwaga – dodatki. To właśnie na tych ostatnich czynnikach chciałabym się skupić. Jak kompletować strój, aby był odpowiednio skompletowany?

Szczegóły mają siłę
Kompletując strój warto skupić się na drobnych szczegółach, bowiem mogą się one okazać kluczem do sukcesu. Granatowe paski na koszulce? Dlaczego więc, nie połączyć jej z biżuterią i obuwiem w tym samym kolorze? Jak widzicie, takie połączenie od razu nasuwa na myśl spójność. Drobne wzory, barwy, a nawet faktury materiałów mogą zaważyć na całości, dlatego warto uważnie się im przyjrzeć. O tej prostej i jakże uniwersalnej zasadzie warto pamiętać, może ona „uratować nam skórę” niezależnie od okoliczności. Styl jaki preferujemy także nie ma tu znaczenia, po prostu wybieramy akcesoria, które najbardziej nam odpowiadają.
Jeden strój – jeden styl
Jeśli nie czujemy się pewnie kompletując strój, warto kierować się zasadą jednolitości. Chodzi o to, że decydujemy się na jeden styl, którego trzymamy się dobierając ubrania i dodatki. Nie ważne czy preferujesz ubiór o charakterze sportowym, codziennym, czy eleganckim – decydując się na jeden z nich szanse na popełnienie modowej gafy maleją.
Zainspiruj się
Jeżeli wydaje Ci się, że brak Ci wyobraźni mam dla Ciebie dobrą radę – zainspiruj się innymi. Nie chodzi mi o dosłowne kopiowanie czyjejś garderoby. Czasem warto po prostu zerknąć na zdjęcia mody ulicznej lub blogi poświęcone modzie, aby znaleźć „to coś”, co nam odpowiada. Nowe pomysły jak łączyć dodatki i ubrania czekają na nas na każdym kroku. Nie masz pomysłu z czym połączyć biżuterię, więc chcesz się jej pozbyć? To błąd! Lepiej przyjrzyj się fotografiom znanych fashionistek. Pamiętaj – inspiracja, nie oznacza kopii.
Wisiorek/Necklace - Vintage
T-shirt - H&M
Spodnie/Trousers - Pieces
Buty/Shoes - Carrefour 

2 comments:

  1. What a lovely and casual summer look,
    you look amazing.

    take a look at my BLOG and my INSTAGRAM

    ReplyDelete
  2. ładna bluzeczka, uwielbiam paseczki ;)

    ReplyDelete

Powered by Blogger.