Jak nosić dzwony?

Dzwony królowały w latach siedemdziesiątych, a kilka lat temu ustąpiły miejsca rurkom. Teraz jednak wracają – już jesienią staną się „gorącym trendem”. Zdarza się jednak, że rezygnujemy z tego fasonu ze względu na różne okoliczności – a to sylwetka nie ta, a to zbyt niski wzrost i tak dalej. Czy aby na pewno słusznie poddajemy się, właściwie bez walki?

Dla kogo dzwony są odpowiednie? 
Dobre wieści – właściwie każdy może znaleźć dla siebie idealny model. Niskie osoby mogą sięgnąć po robiące obecnie furorę dzwony o długości 7/8 lub te z „obciętymi” nogawkami. Można także spróbować zestawić je z butami na obcasie, koturnie lub platformie – ta ostatnia propozycja to ukłon w stronę lat siedemdziesiątych. Dla bardziej odważnych mam inny pomysł – spodnie w pionowe Pasy, które także optycznie dodadzą nam centymetrów. Kolor także ma znaczenie. Pamiętajmy, że jasne barwy podkreślają niedoskonałości, natomiast ciemne je maskują.
Z czym łączyć ten fason?
Najbardziej uniwersalna zasada w kompletowaniu stroju sprawdzi się idealnie, jeśli nie jesteśmy pewni. Co to za zasada? Prosta, luźny dół łączymy z dopasowaną górą i odwrotnie. Wierzcie mi, jeśli dostosujecie się do tej reguły trudno będzie Wam popełnić modową gafę.  Jeśli dzwony mają wysoki stan można dodatkowo sięgnąć po tak zwane „cropped topy”, czyli bluzki nad pępek. Co odważniejsi sięgają także po całkowity oversize, ale tu radziłabym być ostrożna. Nie istnieje chyba żadna uniwersalna metoda kompletowania tego typu stroju, która mogłaby dać nam jasną odpowiedź jak robić to poprawnie.
Sweter/Sweater - Tommy Hilfiger
Spodnie/Trousers - Vintage
Buty/Shoes - Carrefour 

2 comments:

  1. You look amazing! Love your style!

    curlyjosephine.blogspot.com

    ReplyDelete
  2. Love your jeans!

    https://lionesssk.blogspot.com/

    ReplyDelete

Powered by Blogger.