Znajdź swoją drogę

„Carpe diem” - jak to łatwo powiedzieć. Znacznie trudniej staje się, kiedy naprawdę próbujemy wprowadzić tę zasadę w życie. Ale – co oznacza „żyć chwilą”? Przecież, czas biegnie w takim tempie, że w rzeczywistości ciężko cieszyć się każdą sekundą, skoro zostają one niezauważone.  Ostatnio popularne stało się słowo „hygge” oznaczające drobne radości. Czy jednak potrzebujemy specjalnej nazwy, aby móc tak żyć?
Nie jestem psychologiem, nie zamierzam też się w niego bawić. Są to tylko moje osobiste przemyślenia.
Wiecie, od jakiegoś czasu staram się robić to, co sprawia mi przyjemność, nie ograniczając się jedynie do planów snutych w milczeniu. Nie ważne, czy chodzi o zjedzenie kolejnego ciastka, wypicie kawy w kawiarni, czy wsłuchanie się w ulubioną muzykę, nawet jeśli otoczenie za nią nie przepada. To bardzo miłe uczucie, kiedy robię coś „bo ja tak chcę”. Czasem takie zachowanie pomaga mi przerwać rutynę codzienności. Czasem pomaga mi w dążeniu do realizacji marzeń.
Gdybym poddała się temu, co myślą inni, czego ode mnie oczekują i czego się spodziewają, przegapiłabym ogromną szansę. Od jakiegoś czasu spełniam swoje marzenie. Mam nadzieję, że uda mi się to marzenie, właściwie ten cel doprowadzić do końca. Wbrew temu, co mówili inni. Jestem tam, gdzie jestem i nawet jeśli pojawiają się trudności, wiem, że to droga, którą naprawdę warto przebyć. Chociażby tylko dla własnej satysfakcji.
Przypuszczam, że każdy ma chociaż jeden taki cel. Takie marzenie, którego spełnienie zależy od jego  decyzji. Ja spróbowałam. I to się dla mnie liczy. Staram się „łapać wiatr w żagle” i walczyć o swój sukces. Każdemu z Was życzę tego cudownego uczucia spełnienia, do którego pomimo kłód rzucanych mi pod nogi próbuję utorować sobie drogę. Pozdrawiam serdecznie.
Ramoneska/Jacket - Barbara
Bluzka/Blouse - New Yorker
Spódnica/Skirt - Moda i Ty
Choker - Second Hand
Torebka/Handbag - Pepco
Buty/Shoes - Burberry

No comments:

Powered by Blogger.