Czerń i biel, czyli czym kieruję się przy wyborze stroju

Ci, którzy regularnie śledzą mojego bloga pewnie zdołali już ,,wyłapać" podstawowe cechy mojego sposobu ubierania się. Umyślnie nie używam tutaj słowa ,,styl", ponieważ nie do końca jest on jeszcze ukształtowany. Mimo to, pomyślałam, że dam Wam się dzisiaj poznać odrobinę bardziej. Chciałabym skupić się na najważniejszych ,,zasadach", jakimi kieruję się przy wyborze stroju.
Wygoda
Oj, tak. Jestem zdecydowanie wygodnicka; także, kiedy chodzi o strój. Nie dla mnie zbyt krótkie spódnice, na które trzeba uważać, niebywale wysokie szpilki (nie mam ani jednych szpilek! ), czy drapiące materiały. Ubranie jest dla mnie właściwie jak druga skóra - muszę czuć się w nim komfortowo. 
Nie za ciepło, nie za zimno
...czyli innymi słowy, dostosowuję zestawy do pogody. Sprawdzenie prognozy, to jedna z pierwszych rzeczy, jakie robię przy ich tworzeniu. Nie zależnie, gdzie się wybieram - pozostaję w domu, czy wyjeżdżam na studia - zawsze sprawdzam, co czeka mnie kiedy wyjdę na zewnątrz.
Modny element
Staram się ,,przemycić" do swojego stroju przynajmniej jeden z obowiązujących trendów. Oczywiście, staram się nimi nie epatować. Zwykle są to szczegóły. Ostatnio najczęściej stawiam na kabaretki, marynarki, czy niedawno nabyte przeze mnie chokery. Zestawy często opieram na bazowych elementach, dzięki czemu niezależnie od zmian w kanonach mody jestem w stanie wbić się w nie z niewielką zmianą zachodzącą w garderobie. Nie lubię wyrzucać ubrań, dlatego cieszy mnie, gdy są uniwersalne. 
Jak cię widzą, tak cię piszą
Chociaż ciągle uczę się nie przejmować opinią innych, staram się ubierać zgodnie z powyższą zasadą. Jestem zwolenniczką tezy, że ubiór wpływa na nasze zachowanie i samopoczucie. Inaczej ubieram się, kiedy chcę sprawić wrażenie profesjonalistki, inaczej, gdy chcę nabrać pewności siebie, czy nieco się wyluzować... Cóż, kto z nas tak nie robi? 😉
Oczywiście, mogłabym tak wymieniać w nieskończoność... 😉 Jestem ciekawa, czy u Was z wybór stroju wygląda podobnie. Czekam na informacje! 😊

Choker - Sinsay
Kardigan/Cardigan - Esmara
T-Shirt - H&M
Spodnie/Trousers - H&M (Second Hand)

No comments:

Powered by Blogger.