Trendy jesień/zima 2016/17

Całkiem niedawno spotkałam się z twierdzeniem, że ,,obecnie modne jest wszystko". To samo od dawna powtarza mi pewna bliska osoba. Faktycznie, gdyby przyjrzeć się modzie ulicznej, w dzisiejszych czasach możemy pozwolić sobie na dużą swobodę w doborze stroju. Mimo to, każdego sezonu pojawiają się swego rodzaju ,,faworyci". Dzisiaj chciałabym skupić się głównie na moich ulubieńcach z sezonu jesień/zima 2016.

1. Buty za kolano (tzw. muszkieterki).


Tego rodzaju obuwie z pewnością nada charakteru każdemu zestawowi. Muszkieterki szczególnie dobrze sprawdzą się w towarzystwie spódnic i sukienek (najlepiej niezbyt krótkich). Tego typu buty są polecane przede wszystkim osobom o długich, szczupłych nogach.  Hitem stał się model wykonany z zamszu.
2. Sztuczne futro.
Ten trend stał się niedawno widoczny na ulicach. Można go też zobaczyć m.in. w nowej kolekcji Zary. Tego typu okrycie wierzchnie z pewnością nie pozwoli nam zmarznąć. Trzeba jednak uważać - nieodpowiednio dobrane futro może dodać kilku zbędnych kilogramów.
3. Naszywki.

Naszywki opanowały ulice. Można je zauważyć właściwszy wszędzie - na spodniach, kurtkach, czy plecakach. Dobra wiadomość to ta, że sami możemy spersonalizować ubrania pochodzące z poprzednich sezonów - wystarczy zainwestować w komplet naszywek, które wystarczy wprasować w elementy naszej garderoby.
4. Puchowe kurtki.

To zdecydowanie dobra wiadomość dla wszystkich zmarzluchów - kurtki puchowe zagościły w zestawie tegorocznych trendów. Najpopularniejszym przykładem można nazwać kurtkę, która pojawiła się na pokazie Balenciagi - kto z nas nie widział tej wielkiej czerwonej puchówki? Oczywiście, każdy trend da się dopasować do indywidualnych potrzeb. Stąd też ogrom propozycji przeróżnych fasonów i kolorów.
5. Garnitur damski.
Nadeszła pora, aby eleganckie panie przywdziały na siebie - z reguły - męski element garderoby, oczywiście, w kobiecej wersji. Tutaj również mamy stosunkowo duże pole do popisu - im ciekawiej, tym lepiej.
6. Aksamit.
Tego trendu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać - welur na dobre opanował sklepy z odzieżą.  Wybór mamy różnoraki - od sukienek, przez bluzki aż do całych zestawów.
7. Styl militarny.

Ubrania w tym stylu z całą pewnością dodają charakteru. Ciężko oprzeć się militarnym kurtkom, czy chociażby samemu kolorowi khaki.
8. Lakierowana skóra.
Jak urozmaicić prostą stylizację? Wystarczy dobrać do niej dodatki z modnej obecnie lakierowanej skóry. Najpopularniejsze wydają się paski i torebki.

Jak widać, w obecnym sezonie możemy pozwolić sobie na sporą rozmaitość. Oczywiście, są to jedynie wybrane trendy na jesień/zimę 2016/17. Każda z nas na pewno znajdzie coś idealnego dla siebie.  Żałuję, że nie wszystko z tej listy znajduje się obecnie w mojej szafie, mimo to nie tracę nadziei - mam powód, aby wybrać się na ,,łowy". 😉

*Zdjęcia zaczerpnięte z Pinteresta.
Powered by Blogger.